Halı ve Koltuk Yıkama
Halı ve Koltuk Yıkama
 
Emeksan Temizlik Şirketi olarak cam ve dış cephe temizliği, ofis temizliği, periyodik ekip temizliği, inşaat sonrası temizlik, zemin bakımı ve cilalama, elektronik eşya ve sistem odası temizliği, banka temizliği, alışveriş merkezi temizliği, hastane temizliği, organizasyon ve fuar temizliği vb. gibi temizlik hizmetleri vermekteyiz. Hali yıkama hizmeti de temizlik şirketimizin vermiş olduğu hizmetlerden biridir. Temizlik şirketimiz, uzman temizlik ekibi ile tüm hali ve yüzeyler ile koltuk, sandalye ve mobilyalarınızın temizliği için hizmetinizdedir. Koltuk cinsine ve dokusuna göre değişiklik göstermektedir. Alacak olduğunuz hizmet hakkında detaylı bir şekilde bilgi almanız ve bu hizmeti veren temizlik şirketlerinin dikkat etmesi gereken unsurları gözlemlemeniz açısından aşağıda hali ve koltuk yıkama  hizmeti uygulanırken dikkat edilmesi gereken unsurları ve bu hizmet hakkındaki detaylı bilgileri sizlere sunuyoruz.
 
Yaşadığımız alanların hijyeni, sağlığımız için büyük önem taşımaktadır .Bu alanlar içindeki eşyalar ve temas halinde olduğumuz yüzeylerin temizliği de aynı şekilde çok önemlidir. Bu anlamda kimi zaman birebir temas halinde olduğumuz mobilyaları, sandalyeleri ve halıları mutlaka temiz tutmalıyız. Halılar en çok kullanılan tekstil yüzeylerdendir. Bir temel yüzeyle, bunun üzerinde uzanan yün adını verdiğimiz halinin cinsine göre, uzunluğu değişen bir üst yüzeyden meydana gelmiştir. Tüylerin arası, toz ve kirlerin yerleşmesi için uygun bir ortamdır. Halıların ,dokusu konstrüksiyonu(ipliklerin bağlanma şekli) ve tabanı (Lateks, PVC, poliüretan, jut) hali temizleme uygulamasında kullanılacak metodu belirleyen faktörlerdir. Şirketimiz bu temizlik hizmetini iki şekilde vermektedir.
 
Kuru Köpükleme Sistemi: Doğal elyaflardan oluşan taban halılar için uygundur. Devamlı ve merkezden üretilen kopuk, fırça ile etkin bir şekilde dağıtılarak halıya işler. Hali kümelerini etkili ve iyi temizler. Halı daki nem oranı %5’in altında olduğu için haliniz ıslanmaz, çekme yapmaz ve kısa sürede kurur.
Püskürtme-Emme (Vakumlama) Metodu: Ağır kirli halılar için uygundur. Mikrojet sistemi ile halılara deterjan çözeltisi spreylenir. Kiri mekanik olarak gevşetmek için şu yeterli değildir. Silindir biçiminde bir fırça ile halıya yapışmış kirler kaldırılır. 10 dakika etkinleşmeye bırakılır. Daha sonra hali temiz su ile yıkanır ve Püskürtme-emme makinesiyle ıslak vakumlama yapılır. Haliyi şu ile yıkmanın etkili olup olmaması şu miktarına ve halinin cinsine bağlıdır.
 
Koltuk Yıkama
 
Daha öncede belirttiğimiz gibi yaşadığımız alanlardaki eşyaların ve temas halinde olduğumuz yüzeylerin hijyeni sağlığımız açısından çok büyük önem taşımakta. Koltuk, sandalye ve oturma grubu gibi eşyalarla günün büyük bir kısmı temas halindeyiz. Bu yüzden mutlaka hijyenik olmasını sağlamalıyız. Temizlik ekibimiz, koltuk cinsine göre farklı temizleme sistemleri kullanmaktadır. Koltuğun dokusu kullanılacak olan temizleme metodu belirleyen faktördür. Koltuk deterjan çözeltisi koltuk yüzeyine spreylenir. Fırçalama sistemi ile koltuğa yapışmış kirler kaldırılır. Daha sonra steam-vacuum sistemiyle koltukta şu çekilir
 
胸部是非常脆弱的,因此除了要多吃有利于增大胸部食物外燕窝酒酿蛋丰胸,还必须少吃一些“毁胸”的食物。无论是不是丰胸产后丰胸产品,冰冻的食物都必须少吃。因为冰冻的饮食会影响血气的运行酒酿蛋丰胸。汽水、雪糕等冰冻食物,会让血气旺不起来粉嫩公主