HABERLER
   Zemin Cilası Nasıl Yapılır ? 12.11.2015
Zemin Cilalama Şirket ve Firmaları
GENEL TEMİZLİK; Temizlenecek zeminler ile kesişen diğer temizlenmeyecek zeminleri kesin sınırlar ile koruyan naylonlar ile örtülür. Naylonu tekrar kolaylıkla çıkabilecek suya dayanıklı yapışman ile zemine yapıştırılır.Temel temizlik kimyasalını doğru oranda (1/3-1/5) su ile seyreltilir. Su içerisinde  dozajlanarak  hazırlayın, ilk önce su sonrada temizlik kimyasalını kovaya dökün.Hazırlanmış temel temizlik kimyasalını zemine yayın. Nemli yada ıslak paspas yardımı ile 50 metrekareden fazla zemin üzerine yaymayın, zeminin emme özelliğine gör metrekare başı 300-400 mg’lık solüsyon gereklidir.
 
UYGULAMA: Temel temizlik kimyasalını kiri yumşatması için bekleyin zemindeki cilanın katman kalınlığı dikkate alınarak 5-15 dak bekleyin bu sırada kurumayı önleyin.Cila makinesi ve sert ovma pedi ile zemini ovun, işleme kenarlardan başlayın ve deterjan tankından sıcak su ile hazırlanmış temel temizlik kimyasalını kullanın.Makinenin ulaşamadığı alanlar elle temizlenecek, kenar temizleme aparatı ve ovma pedi ile fırçalanacak. Geriye kalan sert kirler spatula ile kazınacak.
 
Çamur haline gelen kirin zeminde kurumasını önleyin, su çekeceği ile zemini temizleyin veya vakum makinesini ile emdirin. Vakum kullanılmasının zeminde nemi azaltacağını dikkate alın ve çabuk kurulamayı sağlayacağını unutmayın.
 
Temiz suyu zemine dökerek nemli paspas ile homojen olarak yaydıktan sonra su çekeceği  ile çekilerek, vakumla alınacak geriye kalan nemli paspas ile alınıp zemin iyice kurutulacaktır.
 
Hava şartları nem oranı az olursa ideal sonuç elde edilir. Çünkü çabuk kuruyan bir maddedir. Nem oranı yüksek, bunaltıcı sıcak ve yağmur olursa kuruma çok daha uzun sürebilir. Ve üst üste yapılan cila istenilen sonucu vermez. Bazen cila üst üste tutmayabilir.Camları kapalı tutacak, hava cereyanını önleyecek, klima varsa kapatılmayacak, zeminden ısıtmalı ise kalorifer kapatılacak.
Kaynak:EMEKSAN Temizlik Şirketi Talimatlar El Kitabı
 
 
Her hakkı saklıdır.
 
 
www.emeksan.com
 
胸部是非常脆弱的,因此除了要多吃有利于增大胸部食物外燕窝酒酿蛋丰胸,还必须少吃一些“毁胸”的食物。无论是不是丰胸产后丰胸产品,冰冻的食物都必须少吃。因为冰冻的饮食会影响血气的运行酒酿蛋丰胸。汽水、雪糕等冰冻食物,会让血气旺不起来粉嫩公主