HABERLER
   Zemin Temizliği Nasıl Yapılır ? 12.11.2015
Temizlik Firmaları Mop ile Temizlik Uygulaması
MOP YAPMA
 
UYGULAMA: Servis arabasında olması gereken malzemeler eksiksiz olarak hazırlanır.Vardiya başlama saatinde görev yerinde servis arabası ile hazır olunur.Zemine bağlı haldeki, kabarık kirleri kazıma jileti ile kazınır.Mop yapılacak alana öncelikle kuru mop işlemi uygulanır.Kuru mop tutacağı zemine dikey duracak şekilde oturtulur.Sağ elle kol üzerindeki tutacakları tutulur ve sol elle de  yarım yarım metre aşağıda tutularak kol kendimize doğu çekilerek  zemine 60 derece civarında eğim oluşturacak şekilde tutulur.Kuru mop’un üzerine temas eden geniş kenarı sağa sola hareket esnasında daima hareket yönüne en yakın olan geniş kenar toplanır.Alanın bittiği köşe ve kenarlardan yarım daire çizerek dönülür.
Kuru mop işlemi mop yapılarak alanın tamamına uygulanır.Elektrikli kuru toz makinesi ile kuru mop’un önünde ve altında biriken tozlar emdirilir.Islak zemin levhaları ıslak veya nemli mop yapılacak alanın paşına ve sonuna yerleştirilir.Islak mop işlemine başlanır.Öncelikle çift kovalı ve presli paspas setinin temiz su kovası kovası yarısına kadar temiz su ile doldurulur.Temiz su konulan kovanın içerisine dozaşına uygun olarak zemine uygun kimyasaldan konulur.
Püsküllü ıslak paspas birkaç defa kimyasal içeren su kovasına batırılıp çıkarılarak iyice ıslanması sağlanır. Daha sonra presin içine konularak kolu ağır ağır aşağıya doğru indirilir.Islak paspas yapılacak alanın en dip köşesine gidilerek paspas yere yayılır.Islak paspas kolundan tutularak bir metrelik uzunlukta sağa-sola zemine bastırılarak hareket ettirilerek küçük sekizler çizilir ve mop alanının bitimine kadar bu işleme devam edilir.Zemin kuruduktan sonra ıslak zemin levhası kaldırılır. Veya nemli mop işlemine başlanır.Nemli mop kovasına temiz ıslak su konulur ve içerisine zemine uygun temizleyici kimyasal uyum dozajına konulur.Nemli mop bezi kovanın içerisine konularak ısıtılır ve iyice sıkılarak nemli mop rasatına takılır.En dip köşeden başlanır ve nemli mop rasatı ileri geri hareket ettirilerek nemli mop işlemi yerine getirilir.Zemin kuruyuncaya kadar beklenir. Ve daha sonra ıslak zemin levhaları kaldırılır.Eğer varsa mop yapılacak diğer alana geçilir. Kullandığı servis arabasına sürekli temiz ve düzenli tutar. Vardiya bitiminde servis arabası temiz ve eksiksiz olarak depoya teslim edilir.
 
Kaynak:  www.emeksan.com
 
 
EMEKSAN Temizlik Şirketi Talimatlar El Kitabı
 
 Her hakkı saklıdır.
 
胸部是非常脆弱的,因此除了要多吃有利于增大胸部食物外燕窝酒酿蛋丰胸,还必须少吃一些“毁胸”的食物。无论是不是丰胸产后丰胸产品,冰冻的食物都必须少吃。因为冰冻的饮食会影响血气的运行酒酿蛋丰胸。汽水、雪糕等冰冻食物,会让血气旺不起来粉嫩公主